O serwisie

Serwis dla każdego, kto ceni poprawną polszczyznę – dla każdego, dla kogo sposób, w jaki się wyraża czy w jaki pisze, jest ważny. Blog przeznaczony jest również dla tych, którzy mają jakiś językowy dylemat i nie wiedzą, gdzie mogą znaleźć jego rozwiązanie. Piszcie do nas, a my na pewno w tym pomożemy.

Strona jest skierowana również do studentów polonistyki. Niestety, aspekt językoznawczy studiów filologicznych jest spychany na drugi plan. Gdyby nie przedmioty dodatkowe, ukierunkowane typowo na edytorstwo, wiedza polonistów nt. poprawnej pisowni byłaby dość marna. My chcemy Wam pomóc uzupełnić ewentualne braki. Poza tym liczymy na to, że także i my czegoś się od Was nauczymy.

Z podobnych względów kierujemy nasz blog do nauczycieli języka polskiego, którzy nie zawsze mają czas, by dodatkowo przeczesywać słowniki. Liczymy, że czytanie naszych wpisów i przystępna forma blogonotek będzie dla Was połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Stronę kierujemy także do naszych klientów. Niech to będzie dla Państwa sprawdzian naszych kompetencji językowych. Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych klientów i zlecić nam korektę, skład lub napisanie tekstu, zajrzyj do zakładki Oferta i skontaktuj się z nami.

Więcej informacji znajdziesz we wpisach w zakładce: O blogu.

Jesteśmy pasjonatami polszczyzny i pracy ze słowem pisanym. Założyliśmy tę stronę, by dzielić się swoją wiedzą na temat naszego języka i rozwiązywać językowe dylematy naszych czytelników. Postawiliśmy sobie za cel także rzetelne przygotowywanie tekstów do druku i pomoc autorom podczas wszystkich kolejnych etapów procesu wydawniczego, dlatego oferujemy profesjonalną redakcję, korektę oraz skład i łamanie tekstu. Autorami tekstów na stronie są: Paweł Pomianek, gospodarz serwisu, właściciel firmy Językowe Dylematy, doświadczony redaktor tekstów oraz doradca językowy, a także zaproszeni goście.

Zadaj pytanie językowe!

Jeśli masz językowy dylemat, kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Najnowsze komentarze

  1. Dzień dobry, w książce są opisane dialogi, a także cytowana jest rozmowa mailowa. Jak ją zapisać? Czy obowiązują tu te…

  2. Czy zdanie: "W ubiegły poniedziałek w odbyła się konferencja, na której mieliśmy okazję uczestniczyć." jest poprawne gramatycznie?

  3. Bardzo mi się ta odpowiedź podoba. Koresponduje z interpretacją pytania "Kawa czy herbata?", wg której można odpowiedzieć trojako: "Poproszę kawę",…

  4. Dzień dobry, bardzo proszę o informację jaka forma przy oficjalnych uroczystościach jest poprawna: - Proszę o zabranie głosu Pana Jana…

  5. Szanowna Pani, krótko odpowiadam na kolejne pytania. Ad 1 Przecinka nie należy wstawiać. Można wprowadzać to konstrukcja łączna. W tym…

  6. Oszczytko uzywane jest w Wielkopolsce. Jestem z Poznania ur.1980 i w zyciu nie slyszalem o ostrzynce. Moj dziadek wielkopolanin z…

Archiwa

wrzesień 2023
N P W Ś C P S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Nasze nagrania