O serwisie

Serwis dla każdego, kto ceni poprawną polszczyznę – dla każdego, dla kogo sposób, w jaki się wyraża czy w jaki pisze, jest ważny. Blog przeznaczony jest również dla tych, którzy mają jakiś językowy dylemat i nie wiedzą, gdzie mogą znaleźć jego rozwiązanie. Piszcie do nas, a my na pewno w tym pomożemy.

Strona jest skierowana również do studentów polonistyki. Niestety, aspekt językoznawczy studiów filologicznych jest spychany na drugi plan. Gdyby nie przedmioty dodatkowe, ukierunkowane typowo na edytorstwo, wiedza polonistów nt. poprawnej pisowni byłaby dość marna. My chcemy Wam pomóc uzupełnić ewentualne braki. Poza tym liczymy na to, że także i my czegoś się od Was nauczymy.

Z podobnych względów kierujemy nasz blog do nauczycieli języka polskiego, którzy nie zawsze mają czas, by dodatkowo przeczesywać słowniki. Liczymy, że czytanie naszych wpisów i przystępna forma blogonotek będzie dla Was połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Stronę kierujemy także do naszych klientów. Niech to będzie dla Państwa sprawdzian naszych kompetencji językowych. Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych klientów i zlecić nam korektę, skład lub napisanie tekstu, zajrzyj do zakładki Oferta i skontaktuj się z nami.

Więcej informacji znajdziesz we wpisach w zakładce: O blogu.

Jesteśmy pasjonatami polszczyzny i pracy ze słowem pisanym. Założyliśmy tę stronę, by dzielić się swoją wiedzą na temat naszego języka i rozwiązywać językowe dylematy naszych czytelników. Postawiliśmy sobie za cel także rzetelne przygotowywanie tekstów do druku i pomoc autorom podczas wszystkich kolejnych etapów procesu wydawniczego, dlatego oferujemy profesjonalną redakcję, korektę oraz skład i łamanie tekstu. Autorami tekstów na stronie są: Paweł Pomianek, gospodarz serwisu, właściciel firmy Językowe Dylematy, doświadczony redaktor tekstów oraz doradca językowy, a także zaproszeni goście.

Zadaj pytanie językowe!

Jeśli masz językowy dylemat, kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Najnowsze komentarze

  1. czy powiedzenie ,, podejmować kogoś na wyjezdzie '' w rozgrywkach sportowych jest prawidłowe

  2. Pardon, ostatnie zdanie miało brzmieć: Albo inaczej: czy powtórzenie w takich przypadkach dywizu na początku linijki jest błędem typograficznym? Pozdrawiam

  3. Witam, A. Wolański w książce "Edycja tekstów" pisze, że należy unikać podziału pomiędzy kolejne wiersze liczb połączonych separatorem liczbowym (s.…

  4. Anna Halczak, tłumaczka języka chorwackiego - Opinie

    Jestem bardzo zadowolona z wykonanej redakcji. Redagowanie tłumaczonych tekstów wymaga nie lada zdolności. Oprócz świetnego wyczucia językowego doceniam także znajomość…

  5. Szanowna Pani, przejrzałem reguły tworzenia skrótów. Warto pamiętać, że poza grupą skrótów utrwalonych w polszczyźnie i powszechnie używanych (jak ww.,…

  6. Szanowny Panie Jak poprawnie zapisać w skrócie Europa Środkowo-Wschodnia? Europa Śrd.-Wsch. czy Europa Środk.-Wsch. Oczekuję na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.…

  7. Dziękuję za tę informację! Długo szukałem potwierdzenia, większość internetowych poradników o poprawnym zapisie takiej skróconej formy daty (np. 24.03) milczy.

  8. Brakuje kontekstu uprzedzającego, tzn. do czego odnosi się ten zapis. Natomiast sam ten fragment, który Pan przedstawił, wskazuje – patrząc…

  9. Dzień dobry, mam pytanie odnośnie zapisu w pewnej ustawie, mianowicie: "5b) obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu lub…

Archiwa

kwiecień 2023
N P W Ś C P S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Nasze nagrania