Noworoczne zmiany na stronie

Jako że ostatnio udało się wprowadzić na stronie dość sporo zmian na lepsze, postanowiłem o nich napisać również tutaj (na głównej), przedstawiając poniżej fragmenty tego, co znajdziecie Państwo na podstronach i linkując do konkretnych zakładek.

Pierwszą zmianą, którą zapewne zauważacie bezpośrednio po wejściu na bloga, jest krótka informacja o blogu, którą umieściliśmy na górze prawego panelu. Nie będę się o tym rozpisywał, bo jest to rzecz dla nowych użytkowników bloga, a ten wpis jest przecież skierowany przede wszystkim do naszych stałych bywalców. Oraz – przyszłościowo – do tych, którzy chcą przeczytać wpisy o blogu. Tyle że ci również zapewne najpierw przeczytają informację w prawym panelu, a dopiero później trafią do tematycznej zakładki.

Przejdźmy więc do zakładek, które widzicie na górze strony (Strona główna/O blogu/O autorze etc.). Można się do nich dostać również z prawego panelu, w dziale Strony pod najnowszymi wpisami.

————————————

Dział O blogu to pierwszy efekt prac ostatniego tygodnia. Znajdziecie tam informacje o tym, dla kogo jest ten blog i jak z niego korzystać:

Blog dla każdego, dla kogo sposób, w jaki się wyraża czy w jaki pisze, jest ważny. Liczę, że właśnie z takich osób utworzy się grono stale tutaj zaglądających.

Blog jest również dla tych, którzy mają jakiś językowy dylemat i nie wiedzą, gdzie mogą znaleźć jego rozwiązanie. Piszcie do nas, a my na pewno w tym pomożemy.
Czytaj całość

————————————

Odświeżyliśmy także podstronę O autorze. Teraz krótka notatka informacyjna jest bardziej zwięzła i chyba ciekawsza, a przede wszystkim nie dubluje informacji zamieszczonych niżej. Oto ona (poniżej można znaleźć szczególne informacje o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach):

Nazywam się Paweł Pomianek. Prowadzę firmę Editorial. Jestem właścicielem wydawnictwa ebooków Libenter.pl a od września 2010 prowadzę też niniejszego bloga. W działalności firmy stawiamy na jakość – do tej pory z naszych usług nie zrezygnował żaden klient.

pawel_pomianekProwadzę drugiego bloga Okiem teologa w Salonie24. Moje publikacje można także odnaleźć w licznych portalach internetowych oraz czasopismach. Działam w Stowarzyszeniu KoLiber – w 2008 r. przez pół roku byłem jego wiceprezesem. W latach 2003-2007 zorganizowałem w Rzeszowie cykl sympozjów pod nazwą Niezależnych Naukowych Spotkań Młodych.

Centrum mojego życia stanowi jednak przede wszystkim rodzina. Jestem mężem cudownej Żony Anny oraz tatą kochanej Córeczki Julii.
Czytaj całość

————————————

Stworzona została też druga zupełnie nowa podstrona Zespół. Można się na niej zapoznać z krótkimi informacjami o wszystkich stałych współpracownikach firmy Editorial. Warto zwrócić uwagę także na listę naszych klientów, którą publikujemy na końcu:

Katarzyna Olszewska – redakcja, korekta

Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji pedagogicznej i edytorskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Projektami Unii Europejskiej w edukacji w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej. Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej. Interesuje się literaturą okresu wojny i okupacji oraz architekturą. Wykonuje korekty artykułów w gazetach. Aktualnie studiuje historię i wiedzę o społeczeństwie.

Małgorzata Kubicz – korekta, artykuły dla stron www, autorka artykułów na blogu

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu technologii informacyjnych i bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie z mężem Bogdanem wychowuje Rafałka oraz Gabrysię. Przez krótki czas pracowała jako nauczycielka w liceum. Interesuje się literaturą drugiej wojny światowej, a zwłaszcza tematyką żydowską.
Czytaj całość

————————————

Zachęcamy też do zajrzenia do zakładki Oferta. Wprawdzie akurat ona została zmieniona już kilka tygodni temu, ale pamiętajcie, że jeśli podoba Wam się nasz blog, macie o nas dobre zdanie, może warto polecić link do oferty swoim znajomym, którzy potrzebują kompetentnych usług czy to redaktorskich, czy to w postaci tekstów pisanych. Zachęcamy.

I życzymy przede wszystkim: zadowolenia z korzystania z naszej strony!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jesteśmy pasjonatami polszczyzny i pracy ze słowem pisanym. Założyliśmy tę stronę, by dzielić się swoją wiedzą na temat naszego języka i rozwiązywać językowe dylematy naszych czytelników. Postawiliśmy sobie za cel także rzetelne przygotowywanie tekstów do druku i pomoc autorom podczas wszystkich kolejnych etapów procesu wydawniczego, dlatego oferujemy profesjonalną redakcję, korektę oraz skład i łamanie tekstu. Autorami tekstów na stronie są: Paweł Pomianek, gospodarz serwisu, właściciel firmy Językowe Dylematy, doświadczony redaktor tekstów oraz doradca językowy, a także zaproszeni goście.

Zadaj pytanie językowe!

Jeśli masz językowy dylemat, kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Najnowsze komentarze

  1. Czy nazwy takie jak Windows, Linux i FreeBSD się odmieniają przypadki? Czy poprawnie jest «Aplikacja dla Windows», «Aplikacja dla Linux»…

  2. Nie, w tym przypadku nie jest to konieczne. Wiele zależy od tego, czy używamy dla myśli jakiegoś specjalnego oznaczenia, czy…

  3. Czy myśli bohaterów też wprowadzamy koniecznie nowym akapitem jak wypowiedzi? Pozdrawiam

  4. Odpowiedź można z łatwością znaleźć w poradni językowej PWN: tutaj. „Akademia pana Kleksa”.

  5. "Akademia Pana Kleksa" czy "Akademia pana Kleksa" - który tytuł jest poprawny?

  6. Nie ma Pani racji. W tym przypadku bez spacji. W przypadku relacji spacji nie wstawiamy. Proszę zerknąć choćby do poradni…

  7. Tak, powinno się postawić spacje przed półpauzą i po niej.

Archiwa

styczeń 2011
N P W Ś C P S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Nasze nagrania