Autorzy artykułów

Paweł Pomianek – pomysłodawca i właściciel strony, autor artykułów

Z wykształcenia filolog polski (specjalizacja edytorska), teolog oraz dziennikarz. Zajmuje się redakcją i korektą tekstów, od czasu do czasu pisuje artykuły dla stron internetowych oraz czasopism. Współredaguje serwis Dziennik Parafialny oraz lokalny miesięcznik „Głos Słociny”. Szczęśliwy mąż Anny i tato Julii, Piotrusia i Dominika. Więcej informacji tutaj.


Tomasz Powyszyński

tomekLicencjat politologii i polonistyki na Uniwersytecie Śląskim w Rybniku. Zawodowo zajmuje się korektą językową i redakcją tekstów (www.edytom.pl). Jest autorem książki (ebook) Jak rozmawiać z niewierzącymi o wierze i Kościele. Ponadto jest wielbicielem języka czeskiego, uwielbia literaturę religijną, szczególnie związaną z apologetyką. Prowadzi blog Ty Powy.


Kamila Młodzianko

Magister filologii polskiej w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Ukończyła specjalizację edytorską. Aktualnie pracuje w Klubie Książki Tolle.pl, największej księgarni internetowej na rynku książki katolickiej. Prywatnie jest szczęśliwą żoną.


Katarzyna Olszewska

kasiaAbsolwentka filologii polskiej o specjalizacji pedagogicznej i edytorskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Projektami Unii Europejskiej w edukacji w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej. Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej. Interesuje się literaturą okresu wojny i okupacji oraz architekturą. Wykonuje korekty artykułów w gazetach. Aktualnie studiuje historię i wiedzę o społeczeństwie.


Małgorzata Kubicz

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu technologii informacyjnych i bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie z mężem Bogdanem wychowuje Rafałka oraz Gabrysię. Przez krótki czas uczyła młodzież języka polskiego w liceum, a obecnie pracuje jako bibliotekarka w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Interesuje się literaturą drugiej wojny światowej, a zwłaszcza tematyką żydowską.


Twarze strony

Dominika Pełka w sesji Natalii Klocek dla Językowych Dylematów z września 2011 r.

Katarzyna-Dziura-DSC_0121-2.1

Katarzyna Dziura w sesji Pawła Pomianka dla Językowych Dylematów z sierpnia 2014 r.

Dominika-Pelka-DSC-0590

Dominika Pełka w sesji Pawła Pomianka dla Językowych Dylematów
ze stycznia 2013 r.

Magdalena-Miernik-4c0df661bf2ad7cf

Magdalena Miernik w licznych zdjęciach przekazanych na potrzeby Językowych Dylematów.

Malgorzata-Kubicz-Foto-Marcin-Bukala-DSC6917

Małgorzata Kubicz w sesji Marcina Bukały dla Językowych Dylematów i Głosu Słociny z lipca 2015 r.


Zobacz więcej zdjęć